Lekcja rysunku

Natasza Karenina

Nauczycielka rysunku i szpieg carskiej Ochrany.Nosi ze sobą ukryty mały rewolwer, na nodze za podwiązką. Nie rozstaje się z notesem, w którym szkicuje broń, armaty, balony bojowe i zapisuje tajne informacje ołówkiem, który ślini za każdym razem. Zamyka notes w kluczowych momentach z trzaskiem. Wszystko ma zaplanowane. Używa co chwila rosyjskich zwrotów.

Zdrastwujtje dziewuszki, przyszłam uczyć was dzisiaj malowania. Ja chudożnik. Przed wami znajduje się obraz pałacu Buckingham. Został zbudowany w 1703 ( w tyśacia siemnastatom trietim gadu) w późnym baroku. Barok, moje drogie, z portugalskiego oznacza perłę o nieregularnym kształcie. Wnimanie, ten styl charakteryzuje się bogactwem form architektonicznych oraz dekoracji. Dużą popularnością cieszyły się również kolumny. Ocien ważnyje były toże  przepiękne ogrody oraz architektura ogrodowa, czyli alejki, stawy, liczne rzeźby i altanki. Małczanie!

Przejdźmy teraz do najważniejszego elementu naszej dzisiejszej lekcji a mianowicie do pałacu Buckingham. Ten pałac jest jednym z największych i najbardziej strzeżonych pałaców na świecie. Mieszka tam kak wy znajetje  rodzina królewska na której życie może czyhać niejeden wróg zewnętrzny lub wewnętrzny. Waszym zadaniem jest namalować wszystkie znane wam wejścia do pałacu, ze szczególnym uwzględnieniem tych przez które można przejechać tankietką. Izwinitje. Rysujcie.

Uczennice rysują, tymczasem Natasza zadaje im podchwytliwe pytania i notuje wszystko w notesie.

W którym pułku służy Twój ojciec?

Ile angielskich batalionów artylerii macie w Indiach zachodnich?

Czy to prawda że Twój tata konstruuje łodzie podwodne dla brytyjskiego rządu?

Czy leciałaś kiedyś z rodzicami balonem bojowym? Jak wysoko się wznieśliście i jak daleko dolecieliście na jednej butli gazowej?

Uczennica: Pani profesor, czy ja na pewno muszę rysować tę haubicę?

Natasza: Kanieszna, to nie broń to dzieło sztuki. Mnie się kojarzy z art deco.